Top menu

O NAS
CZYLI RODZINNY ZAKŁAD KALETNICZY

Misją pracowni Gecco jest propagowanie zrównoważonego podejścia do mody i nawyków zakupowych. Chcemy poprzez nasze produkty, pokazać ludziom, że można tworzyć rzeczy unikatowe, trwałe i piękne, a przy tym nie szkodzić środowisku. Nie zgadzamy się na szybką modę ze wszystkimi jej konsekwencjami.

Nasza pracownia kaletnicza “Florczyk” na rynku działa nieprzerwanie od ponad 70 lat. Przez te wszystkie lata zdobyła doświadczenie jako producent toreb, plecaków, pokrowców i wielu innych produktów szytych pod zamówienia naszych klientów. Podstawowym założeniem, jakie przyświecało nam od chwili powstania, było terminowe wykonanie zamówienia przy zachowaniu maksymalnej jakości wyrobów. Wieloletnia praca nauczyła nas, że jakość materiałów oraz staranność wykonania są najważniejszymi czynnikami w trakcie produkcji.

Jednak w czasach, gdy duże firmy odzieżowe tworzą fałszywy popyt na to, by nieustannie odświeżać swoją garderobę, a miliony ludzi popadając w konsumpcjonizm i nie myśląc o konsekwencjach kupują kolejne niepotrzebne im ubrania, czujemy, że należy coś zmienić! Zaczęliśmy od siebie. W naszej pracowni zrezygnowaliśmy ze szkodliwych i sztucznych materiałów, a naszą misją stało się popchnięcie świata mody w lepszą, bardziej etyczną stronę ( a przynajmniej jego skrawka 🙂 ). Zdecydowaliśmy, że w naszych produktach będziemy używać wyłącznie materiałów zrównoważonych. Nasz wybór padł na korek, który obecnie jest chyba najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jeśli chodzi chodzi o produkty skóropodobne. Zachęcamy wszystkich do przeczytania artykułów na naszym blogu, gdzie dowiecie czym tak naprawdę jest zrównoważona moda, które materiały są ekologiczne i etyczne, a które tylko takie „udają” i co w praktyce oznaczają terminy slow fashion i fast fashion, oraz dużo więcej….

Moda cyrkularna może być środkiem do regeneracji liniowego modelu produkcji i konsumpcji.

Obieg zamknięty w modzie jest konieczny i służy zmniejszeniu ilości...

RePET – tkaniny z recyklingu butelek

Od wielu lat mówi się, że góra plastikowych śmieci zagraża...

Ważne jest, abyśmy My jako konsumenci zdali sobie sprawę z negatywnych konsekwencji szybkiej mody i uświadomili sobie, że możemy odegrać kluczową rolę w żądaniu zmian. To od nas musi pójść sygnał do świata mody, że nie chcemy już szybkiej mody.

Szukajmy odzieży tworzonej w duchu Slow fashion, czyli świadomym podejściu do mody, które oznacza, że decydujesz się kupować mniej, kupując ponadczasowe elementy lepszej jakości, które dodają wartości Twojej garderobie. Podejmujmy świadome i przemyślane decyzje dotyczących tego, co kupujemy.

Nie zapominajmy o kwestiach środowiskowych poprzez naleganie na przejrzyste i zrównoważone procesy produkcyjne, które nie szkodzą naszej planecie.

Bądźmy świadomi w jakich warunkach tworzone są kupowane przez nas produkty. Chrońmy prawa człowieka poprzez zapewnienie uczciwych i etycznych warunków oraz płacy pracownikom.

Za każdym razem, gdy wydajesz pieniądze, oddajesz głos na taki świat, jakiego pragniesz

Anna Lappé